BODYPAINT 3D - Umění pokročilých povrchů a textur

Maxon uvádí na trh BodyPaint 3D R16, sofistikovaný nástroj pro vysoce detailní materiály a realistické textury. Dejte sbohem nepřesným texturám a neustálým úpravám ve 2D editorech, aby to „nějak“ sedlo, a přivítejte nový způsob nanášení textury přímo na povrch 3D objektů.

Bodypaint 3D

BodyPaint nabízí kompletní sadu nástrojů pro tzv. sochání (sculpting). Je to jako mít v ruce ne 3d model, ale digitální hlínu. Můžete zcela přirozeně vytáhnout, uhladit, zploštit, seříznout i vtlačit povrchovou síť objektů. K dispozici máte i výhody symetrických voleb, razítek, šablon a masek Snadno tak přeměníte jednoduchý předmět ve skutku detailní umělecké dílo.

Bodypaint 3D

BodyPaint také disponuje řadou oblíbených nástrojů pro editaci obrázků - sadou štětců, výběry, filtry, mazáním apod. Díky sadám štětců, důvěrně známých z 2D editorů, mnohdy nemusíte generovat složitě texturu, ale zvolíte materiál pro štětec a rovnou použijete na povrch modelu.

Bodypaint 3D

Asi nejzajímavějším nástrojem je projekční malba. Již nemusíte trávit čas nastavováním UV systému. Jednoduše namalujete, co potřebujete, zvolíte projekci a BodyPaint 3D převede vaši kresbu na model a ... vše sedí perfektně!

Bodypaint 3D

Bodypaint 3D

BodyPaint 3D byl vytvořen pro všechny 3D umělce. Vhodný je zejména pro uživatele 3ds Max 2009 a výše, LightWave 3D v9.6 a výše, Maya 2010 a výše. Podporuje mnoho běžně dostupných formátů (např. OBJ, FBX nebo COLLADA).

Uživatelé Cinemy 4D mají automaticky BodyPaint k dispozici jako nedílnou součást Cinemy, pouze bez funkcí sculptingu. Ty jsou součástí samostatně zakoupeného balíčku BodyPaint 3D R16, nebo kompletní Cinema 4D Studio R16.

Objednávka BodyPaint 3D

Více informací:

www.maxon.net
www.cinema4d.czWed Jun 19, 2019 05:23:34
CAD Zone Eshop SketchUp Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi

Cinema4D.cadzone.cz